| Model Number | double layer roll forming machine |
|---|---|
| Warranty | 18 month |
| control system | PLC control |
| cutting method | hydraulic cut |
| working speed | 8-10m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| capacity | 8-10m/min |
| machine weight | 22T |
| rollers | 45# steel |
| Type | Roll Forming Machine |
| قدرت موتور اصلی | 5.5 کیلووات |
|---|---|
| نوع محصول | دستگاه رول فرمینگ |
| حالت کار | دکمه + صفحه لمسی |
| منبع برق | 3 فاز 380 ولت 50 هرتز |
| بندر بارگیری | بندر تیانجین |
| تایپ کنید | دستگاه تشکیل رول |
|---|---|
| عرض تغذیه | 1200 میلی متر |
| غلطک | 12/15 چرخنده |
| رنگ دستگاه | بول |
| ضخامت | 0.3 - 0.6 میلی متر |
| Suitable Material Thickness | 1-1.2mm |
|---|---|
| Forming Station | 18Stations |
| Shaft | 45# Steel |
| Main Roller | GCr15 bearing steel |
| Balde Material | Cr12 |
| تایپ کنید | دو لایه رول تشکیل ماشین |
|---|---|
| استفاده | سقف |
| ماده | PPGI GI |
| جزئیات بسته بندی | دستگاه اصلی برهنه است، جعبه کنترل کامپیوتر با جعبه کارتن بسته بندی شده است |
| زمان تحویل | 30days |
| type | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | roof |
| warranty | 1 year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| تایپ کنید | دو لایه رول تشکیل ماشین |
|---|---|
| ظرفیت | 8-10 متر در دقیقه |
| طول عمر | 30 سال |
| جزئیات بسته بندی | دستگاه اصلی برهنه است، جعبه کنترل کامپیوتر با جعبه کارتن بسته بندی شده است |
| زمان تحویل | 30days |
| Model Number | double layer roll forming machine |
|---|---|
| Warranty | 18 month |
| control system | PLC control |
| cutting method | hydraulic cut |
| working speed | 8-10m/min |